Megyei vöröskeresztes versenyt rendeztek Tárnokon
- Részletek
- Készült: 2019. június 07. péntek, 09:41
A Magyar Vöröskereszt idén 48. alkalommal szervezte meg felmenő rendszerű Országos Elsősegélynyújtó Versenyét. A területi fordulókat követően a megyei versenyre június 1-jén Tárnokon került sor. Nyolc, aktuális problémákkal, élethű szimulációval fűszerezett állomáson összesen 10 versenyző harcos csapat és egy vendégcsapat tagjainak kellett teljesíteni gyermek, ifjúsági és felnőtt kategóriában.
Összesen 470 pontos szakmai kárhelyek és elsősegély teszt, valamint 2 különdíjas állomás várta a verseny során „Harcos”-ként emlegetett elsősegélynyújtókat. Könnyebb és nehezebb esetekkel is meg kellett birkózniuk, aktuális problémára, megtörtént esetekre alapozva, a prevenció jegyében.
A három kategória legeredményesebb csapata jutott be az országos döntőbe, melyet szeptember 14-én, Zalaegerszegen rendeznek.
Eredmények
Gyermek kategória:
- helyezett: STABIL OLDAL (Templomdombi Általános Iskola, Szentendre)
- helyezett: Vénások(k) (Váci Árpád Fejedelem Általános Iskola)
- helyezett: FIVE SOS (Bálint Márton Általános Iskola és Középiskola, Törökbálint)
- helyezett: Nyáry Gyerekek (Nyáry Pál Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Nyáregyháza
- helyezett: Vércseppecskék (Üllői Árpád Fejedelem Általános Iskola)
- helyezett: Segítőkezek (Csemői Ladányi Mihály Általános Iskola)
Vendégcsapatként harcolt: Medkit (Herceghalmi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola)
Ifjúsági kategória:
- helyezett: FIVE FIGHTERS (Bálint Márton Általános Iskola és Középiskola, Törökbálint)
- helyezett: Selye (VSZC Selye János Egészségügyi Szakgimnázium, Vác)
- helyezett: Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium
Felnőtt kategória: FÖRSZTÉD (Üllő)
Forrás: Magyar Vöröskereszt






