Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor

pz

A Pusztazámor Községi Önkormányzat

Képviselő-testülete 

Nyilatkozat a nemzeti összetartozásról

A Pusztazámor Községi Önkormányzat Képviselő-testületének tagjai, a száz évvel ezelőtt, 1920. június 4-én aláírt békediktátumra emlékezve, a nemzeti összetartozás napja alkalmából, a következő nyilatkozatot tesszük:

A hódoltság után csaknem teljesen elnéptelenedett falut szinte teljes egészében a Kárpát-medence más tájairól érkezettek tették újra élő és virágzó településsé. Ezt jelképezi a Zámor címerébe foglalt tölgyfa négy ága és három termése. Az ezt követő évszázadok alatt Zámor viszonylag zárt közösséget alkotott, de a XX. században újra érkeztek újabb és újabb családok hazánk történelmi tájairól és mostani határain belülről. Zámornak így saját történelméből fakadóan is különösen jelentős élmény a nemzeti összetartozás. Ez az érzés az elmúlt száz évben soha nem múlt, csak erősödött. Ennek ékes példája, hogy 1996-ban településünket képviselő fiatalok, a honfoglalásra emlékezve, az önkormányzat nevében elhelyezték Zámor címerét a Kárpátokban, a nemzetünk számára szimbolikus jelentőségű Vereckei-hágóban. Valljuk, hogy Magyarország és szűkebb hazánk, Pusztazámor múltjának, jelenének és jövőjének meghatározó élménye nemzeti összetartozásunk, mely érzés nem múlhat el, amíg lesz olyan Zámori ezen a földön, aki magyar nyelven szólal meg.          

         Csibrikné Pátrovics Krisztina              Pátrovics Benedek

                   alpolgármester                                polgármester

        Mizsei Martina            Oláh Gábor                        Orosz Béla

             képviselő                    képviselő                            képviselő

                     Pálok-Ney Attila                  Zsakóné Csóli Erika

                           képviselő                                  képviselő     

Polgármesteri köszöntő

polgarmester

Szeretettel üdvözlöm a községünk iránt érdeklődő vendégeinket és a pusztazámori lakosokat!

Köszönöm, hogy érdeklődésükkel megtisztelik településünket.

Fogadják soraimat olyan szeretettel, mint ahogy mi pusztazámoriak fogadjuk a hozzánk érkező vendégeket.

Bemutatkozó oldalainkat lapozgatva betekintést nyerhetnek Pusztazámor régmúltjába, jelenébe és jövőjébe, köszönhetően annak, hogy egyre többen munkálkodnak azért, hogy Zámor élete tartalmas legyen.

Pusztazámor értékét, szépségét nem csak a történelmi és építészeti különlegességek, mint például a 3 hektáros arborétum jellegű ősparkkal övezett Barcza kastély, a zámorhegyi remeteség és harangház jelentik, hanem az a természetes igény is benne foglaltatik, ahogyan a településvezetés és az itt lakók ápolják, ahogyan a jelen gondos kezei megbecsülik.

Érdemes elidőzni Zámoron. Nálunk a látogatót először a dombokkal ölelt táj szelíd hívogató szépsége fogja meg, majd az utcák és házak rendje, végül a védett kis völgykatlanban elhelyezkedő település nyugalma, csendje. Aki belekóstol ebbe a világba, bizonyosan visszatérő vendég lesz itt.

Pusztazámor valamennyi lakója nevében tisztelettel köszönti és szeretettel várja:

Pátrovics Benedek
polgármester

Országos hírek

2020.júl. 06 H
Új nyitvatartási rend a kormányablakokban

Új nyitvatartási menetrendet vezettek be a kormányhivatalok országszerte. Minden megyében lesz olyan [ ... ]

OrszágosBővebben
2020.jún. 30 K
Változások júliustól

Szokatlanul sok jogszabály változik 2020. július elsejével. Szerdától tényleg mindent látni fog [ ... ]

OrszágosBővebben
2020.jún. 23 K
Jövőre emelkedik a csecsemőgondozási díj összege

A korábbi 70 százalékról a bruttó fizetés 100 százalékára emelkedik jövő év július 1-jétől [ ... ]

OrszágosBővebben
2020.jún. 22 H
Újraindul a villany- és gázórák leolvasása

A Nemzeti Közművek (NKM) is újrakezdi az villany- és gázórák személyes leolvasását a megfelelő [ ... ]

OrszágosBővebben
2020.jún. 18 Cs
Változások a jogosítványnál

Fél évvel hosszabbodnak meg a jogosítványszerzéssel kapcsolatos határidők – adta hírül az Innovációs [ ... ]

OrszágosBővebben
További helyi hírek

Keresés

Decrease font size Default font size Increase font size