Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor Pusztazámor

Tisztelt Lakosság!

 

Az alábbiakban tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot a Dr. Romics László Egészségügyi Intézménytől kapott 2023. június 1-től érvényes változásokról.

„Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy – a legtöbb szakrendelőhöz hasonlóan – a Romics is bevezeti 2023. június 1-től a labor előjegyzésre, vagyis előzetes időpontfoglalás alapján történő igénybevételét. Előjegyzésre három lehetőségük van:

 • személyesen (helye: Felső utca bejárat, előjegyzési ablak), naponta 7-15 óráig
 • telefonon (23/520-251), naponta 8-9 illetve 14-15 óráig
 • – előzetes online regisztráció után

(Ezek a lehetőségek 2023.május 22-én reggel 8 órától állnak rendelkezésre)

 

Előjegyzés kizárólag érvényes beutalóval kérhető!

Továbbra is előjegyzés nélkül fogadjuk:

 • kismamákat szerdai napokon 8.30-ig
 • 14 éven aluli gyermekeket
 • kizárólag vizeletet és/vagy székletet leadó betegeket
 • statim („S”) beutalóval érkezőket („S” beutalót kizárólag nyomtatott formában fogadunk el)
 • kizárólag INR (prothrombin) vizsgálatra érkezőket

 

Labor működési rendje:

Nyitvatartás: 7-14 óráig

 • Vérvétel (előjegyzés alapján): 7.00-10.00
 • Terheléses vércukor vizsgálat kezdete (előjegyzés alapján): 7.00-08.00
 • Vérvétel statim beutaló alapján (előjegyzés nem szükséges): 7.00-12.00
 • Vizelet- és székletminta leadása (előjegyzés nem szükséges): 7.00-10.00
 • Leletkiadás: 13.00-14.00

Kérjük, hogy időpontjuk előtt maximum 10 perccel korábban érkezzenek a laborba és húzzanak sorszámot, majd kövessék figyelemmel a monitorokon megjelenő információkat. Kérjük, hogy kabátot hagyják a ruhatárban vagy a zárható szekrényekben.

Intézményünk laboratóriuma kizárólag a területi ellátási kötelezettségben meghatározott települések lakosait tudja fogadni (ezen településekre bejelentett állandó vagy ideiglenes lakcímmel rendelkező lakosokat, illetve ezen településeken rendelő háziorvos által kiállított beutalóval érkezőket).

Települések: Érd, Diósd, Pusztazámor, Sóskút és Tárnok

 

Statim labor beutalók

Abban az esetben, ha sürgősség igénye merül fel, szabályosan kitöltött és kinyomtatott beutalóval a páciens jogosult meghatározott vizsgálatokat előzetes időpontfoglalás nélkül is igénybe venni.


Sürgősséggel a laboratóriumunktól az alábbi vizsgálatok kérhetők:

Teljes vérkép, süllyedés, teljes vizelet, menoteszt, vizelet amiláz, vércukor, GOT, GPT, LDH, CK, CK-MB, AP, GGT, Amiláz, Lipáz totál bilirubin, direkt bilirubin, karbamid, kreatinin, nátrium, kálium, kalcium, AST, CRP, EBV, Prothrombin, APTI, Fibrinogén DI-Dimer

Minden olyan vizsgálat, amely nem képezi a sürgős paletta részét, csak előjegyzéssel vehető igénybe.

Ha egy páciens számára sürgős és nem sürgős vizsgálatokat is akar kérni kezelőorvosa, ehhez két beutalót kell kitölteni, tekintettel arra, hogy a sürgős paletta részét képező vizsgálatok előjegyzés nélkül is elvégezhetők, míg az egyéb vizsgálatok vérvételére egy másik, előjegyzett időpontban kerülhet majd sor.

A sürgős vizsgálati igényt az orvosnak kötelessége egyértelműen jelölnie a beutalón: sürgősség jelzése („S” vagy „Sürgős”) és az orvos aláírása, valamint az orvosi körpecsét lenyomata a sürgős jelzés mellett. Ezek hiányában nem érvényesíthető a sürgősség. „S” beutalót kizárólag nyomtatott formában fogadunk el.

 

Bárány Zsolt
főigazgató

Dr. Romics László Egészségügyi Intézmény

 

Polgármesteri köszöntő

polgarmester

Szeretettel üdvözlöm a községünk iránt érdeklődő vendégeinket és a pusztazámori lakosokat!

Köszönöm, hogy érdeklődésükkel megtisztelik településünket.

Fogadják soraimat olyan szeretettel, mint ahogy mi pusztazámoriak fogadjuk a hozzánk érkező vendégeket.

Bemutatkozó oldalainkat lapozgatva betekintést nyerhetnek Pusztazámor régmúltjába, jelenébe és jövőjébe, köszönhetően annak, hogy egyre többen munkálkodnak azért, hogy Zámor élete tartalmas legyen.

Pusztazámor értékét, szépségét nem csak a történelmi és építészeti különlegességek, mint például a 3 hektáros arborétum jellegű ősparkkal övezett Barcza kastély, a zámorhegyi remeteség és harangház jelentik, hanem az a természetes igény is benne foglaltatik, ahogyan a településvezetés és az itt lakók ápolják, ahogyan a jelen gondos kezei megbecsülik.

Érdemes elidőzni Zámoron. Nálunk a látogatót először a dombokkal ölelt táj szelíd hívogató szépsége fogja meg, majd az utcák és házak rendje, végül a védett kis völgykatlanban elhelyezkedő település nyugalma, csendje. Aki belekóstol ebbe a világba, bizonyosan visszatérő vendég lesz itt.

Pusztazámor valamennyi lakója nevében tisztelettel köszönti és szeretettel várja:

Pátrovics Benedek
polgármester

Országos hírek

2022.szept. 14 Sze

Immár 27. alkalommal rendezik meg szeptember 29. és október 2. között a Millenárison a 27. Budapest [ ... ]

OrszágosBővebben
2021.szept. 14 K

Fontos döntést hozott a kormány a hitelmoratóriumról Varga Mihály pénzügyminiszter bejelentése [ ... ]

OrszágosBővebben
2021.júl. 12 H
Segítség a cukorbeteg gyerekeknek

Magyarországon 800 ezer diagnosztizált, a becslések szerint ténylegesen mintegy 1,2 millió cukorbeteg [ ... ]

OrszágosBővebben
2021.júl. 06 K
Nyáron is fontos, hogy adjunk vért!

„A megfelelő véradószám mindannyiunk felelőssége. Az enyém, a tiéd, a miénk. Nem egy nyűg, [ ... ]

OrszágosBővebben
2021.jún. 22 K
Vezetés kánikulában

Június 22-én 0 órától 24-én éjfélig szóló harmadfokú hőségriasztást adott ki az országos [ ... ]

OrszágosBővebben
További helyi hírek

Keresés

Decrease font size Default font size Increase font size